لیست ژورنالهای ISI با رنک ۲ در مهندسی ژئوتکنیک (رتبه دوم)

دانشجویان تحصیلات تکمیلی مهندسی ژئوتکنیک (دانشجویان ارشد و دکترا) باید با ژورنالهای ISI معتبر بین المللی گرایش خود آشنا باشند و با توجه به ضریب تاثیر (impact factor) یا (IF) هر یک از این ژورنالها با میزان اعتبار آنها و جایگاهی که در عرصه بین المللی دارد بتوانند به منظور ارسال مقاله با توجه به میزان قوت کار تحقیقاتی خود ژورنال مناسبی را برای ارسال مقاله انتخاب کنند.

به این منظور دکتر سیویل قصد دارد ژورنالهای معتبر بین المللی ISI را برای گرایش ژئوتکنیک به عزیزان ژئوتکنیکی معرفی کند. کلیه ژورنالهای ISI درگیر در حوزه ژئوتکنیک در ۴ رده دسته بندی می شوند که بالاترین رده رنک ۱ است که در این پست با آن آشنا میشویم و پایین ترین رده رنک ۴ می باشد. بسته به میزان جدی بودن کار تحقیقاتی خود می توانید یکی از این رنک ها را هدف قرار داده و در بین آن رده یک ژورنال را به منظور ارسال مقاله انتخاب نمایید. در ذیل لیست مقالات رنک ۲ ژئوتکنیکی ارسال میگردد.

در بین این رده دو ژورنال از مجموعه ICE به چشم می خورد که در بین جامعه مهندسی به ویژه جامعه مهندسی ژئوتکنیک از اهمیت بالایی برخوردار است. ICE مخفف Institution of Civil Engineers است و دو ژورنال Ground Improvement و Geotechnical Engineering در این مجموعه قرار دارد. بالاترین ضریب تاثیر را در این رده از ژورنالها ژورنال Ground Improvement در اختیار دارد و به نظر میرسد به زودی به جمع ژورنالهای رده ۱ ژئوتکنیکی بپیوندد. در صورتیکه برای ارسال مقاله به ژورنالهای رده ۱ تردید دارید میتوانید این ژورنالها را به عنوان جایگزین مد نظر قرار دهید. در این رده بالاترین ضریب تاثیر ۰/۷۲۷ و پایین ترین ضریب تاثیر ۰/۳۶۷ است.