لیست ژورنالهای ISI با رنک ۱ در مهندسی ژئوتکنیک

دانشجویان تحصیلات تکمیلی مهندسی ژئوتکنیک (دانشجویان ارشد و دکترا) باید با ژورنالهای ISI معتبر بین المللی گرایش خود آشنا باشند و با توجه به ضریب تاثیر (impact factor) یا (IF) هر یک از این ژورنالها با میزان اعتبار آنها و جایگاهی که در عرصه بین المللی دارد بتوانند به منظور ارسال مقاله با توجه به میزان قوت کار تحقیقاتی خود ژورنال مناسبی را برای ارسال مقاله انتخاب کنند.

به این منظور دکتر سیویل قصد دارد ژورنالهای معتبر بین المللی ISI را برای گرایش ژئوتکنیک به عزیزان ژئوتکنیکی معرفی کند. کلیه ژورنالهای ISI درگیر در حوزه ژئوتکنیک در ۴ رده دسته بندی می شوند که بالاترین رده رنک ۱ است که در این پست با آن آشنا میشویم و پایین ترین رده رنک ۴ می باشد. بسته به میزان جدی بودن کار تحقیقاتی خود می توانید یکی از این رنک ها را هدف قرار داده و در بین آن رده یک ژورنال را به منظور ارسال مقاله انتخاب نمایید. در ذیل لیست مقالات رنک ۱ ژئوتکنیکی ارسال میگردد.

با نگاه به لیست فوق دیده می شود ژورنالهای رنک ۱ ژئوتکنیک ضریب تاثیر چندان بالایی ندارند. به عبارتی تنها ۴ ژورنال دارای ضریب تاثیر بزرگتر از ۲ هستند و با یک نگاه اجمالی دیده می شود ژورنالهای معتبری چون soil dynamics و یا soils and foundations دارای IF به ترتیب ۱٫۴۸۵ و ۱٫۲۲۶ می باشند. پایین ترین ژورنال این لیست physical modelling in geotechnics است که دارای IF برابر ۰٫۸۲۶ می باشد لذا میتوان گفت در حال حاضر به ژورنالهای با ضریب تاثیر بزرگتر از ۰٫۸۲۵ رنک ۱ گفته می شود. در ذیل لینک لیست این ژورنالها قرار داده می شود.

لیست ژورنالهای ISI مهندسی ژئوتکنیک با رنک ۱ (بالاترین رده)